رفع خطای Oops! Something went wrong

آیا شما این پیغام را  به جای نقشه در وب سایتتان می بینید”این صفحه نقشه های گوگل را به درستی بارگذاری نکرده است” این خطا بسیار شایع است زیرا Google Maps در تاریخ ۲۲ ژوئن ۲۰۱۶ نیاز به یک کلید API دارد اگر شما شروع به استفاده از نقشه های گوگل در وب سایت خود در تاریخ  بعد از آن کردید، لازم است که یک کلید API را ثبت کنید و پیاده سازی کنید که کاربران قدیمی نیازی با آن ندارند.

خطای Oops! Something went wrong

رفع خطای Oops! Something went wrong

با توجه به تغییراتی که شرکت گوگل در زمینه ارائه نقشه گوگل یا همان Google map برای کاربران و سرورهایی که وب سایت کاربران بروی آن نصب میباشد هر سرور و هاستی که میزبانی سایت شما را برعهده داده میتواند حداکثر تعداد درخواست نقشه در روز از گوگل نماید و درخواستهای بیشتر با خطای مورد اشاره روبرو خواهند شد . همچنین با توجه به سیاست های کاری و محدودیت های گوگل،تغییراتی در سرویس های ارائه شده به کاربران ایجاد شده که نمایش نقشه گوگل در سایت های وردپرسی مستلزم دریافت کلید API گوگل میباشد. بنابراین برای رفع مشکل عدم نمایش نقشه گوگل نیاز به کلید API از گوگل داریم تا بتوانیم از این سرویس در سایت خود استفاده کنیم.در ادامه به روش های دریافت کلید API گوگل می پردازیم.

مشکل عدم نمایش نقشه گوگل

روش اول دریافت کد Api از گوگل برای رفع خطای Oops! Something went wrong

1. ابتدا وارد وب سایت زیر شوید : کنسول Api گوگل، حتما با یک آی پی خارج از ایران وارد شوید با توجه به تحریم ایران توسط گوگل شما امکان ورود به این سایت با آی پی ایران را ندارید،سپس بروی دکمه Continue کلیک نمایید.

خطای Oops! Something went wrong

2.در مرحله بعد 2 کادر پیش روی شما باز میشود کادر اول یک نام انتخاب نمایید و در کادر دوم آدرس سایت خود را وارد بفرمایید سپس بروی دکمه Create
دو مرتبه کلیک نمایید

مشکل عدم نمایش نقشه گوگل

3.در مرحله بعد پنجره ای باز میشود که کد Api شما در کادر مربوطه میباشد آن را کپی و در سایت خود در بخش مربوط به کد Api گوگل وارد نمایید .

ارور Oops! Something went wrong

روش دوم استفاده از عکس نقشه بجای نقشه گوگل

کافیست وارد سایت https://www.google.com/maps شوید آدرس خود را پیدا نمایید و از نقشه یک عکس بگیرید در سایت قرار دهید این روش چند مزیت دارد ، سرعت سایت شما به دلیل بارگذاری نقشه افت نمیکند چون از تصویر استفاده کرده اید ، نیازی به اتصال به سرورهای گوگل ندارید و همیشه آدرس شما به صورت تصویر برای کاربر نمایش داده میشود و محدودیتی در آینده از قبیل تحریم و … نخواهید داشت .

حل مشکل something went wrong

روش سوم استفاده آسان از Iframe برای رفع مشکل عدم نمایش نقشه گوگل

اگر تمایل به استفاده از تصویر ندارید میتوانید از آی-فریم برای نمایش نقشه استفاده نمایید برای این هدف کافیست وارد سایت www.google.com/maps
شوید آدرس خود را پیدا نمایید و بروی دکمه Share کلیک نمایید در پنجره باز شده گزینه Embed Map را انتخاب نمایید و متن داخل کادر Iframe را کپی و در سایت خود استفاده کنید قبل از باز کردن این ماژول باید ویرایشگر جوملا را ساده نمایید تا امکان ذخیره آی-فریم را داشته باشید .

مشکل something went wrong

شکل نشان ندادن نقشه در گوگل مپ

مطالب مرتبط :

رفع خطای 504 gateway timeout در وردپرس

حل مشکل صفحه سفید وردپرس

آموزش رفع خطای 503 Service Unavailable

منبع : الوپشتیبان – ارائه کننده : آموزش HTML – شرکت های پشتیبانی وردپرساصول طراحی بنر تبلیغاتی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست