ساخت ایمیل حرفه ای

آموزش گام به گام ساخت ایمیل حرفه ای بوسیله Gmail و G Suite

با سلام به شما دوستان الو پشتیبانی امروز به آموزش ساخت ایمیل حرفه ای با Gmail و G Suite می پردازم، امیدوارم این مقاله مورد توجه تان قرار بگیرد.

پس از ایجاد یک وبسایت، اولین چیزی که هر صاحب کسب و کار نیاز دارد ساخت یک آدرس ایمیل حرفه ای با نام کسب و کارش در آن است. ساخت ایمیل حرفه ای به کسب و کار شما حس اعتبار می دهد و باعث می شود مشتریان تان احساس کنند که شما در کسب و کارتان کاملا جدی هستید و قصد دارید به این کار ادامه دهید.

G Suite یک مجموعه سودمند از گوگل است که قبلا به نام “Google Apps for Work” شناخته میشد، و به شما اجازه می دهد از Gmail با استفاده از آدرس ایمیل حرفه ای خود استفاده کنید.  G Suite مجموعه ای از ویژگی ها و گزینه ها را برای برندسازی وب سایتتان، با راه اندازی ایمیل های مخصوص کسب و کار فراهم می کند. در این مقاله آموزش ساخت ایمیل حرفه ای با نام تجاری سفارشی، را با G Suite در ۳ مرحله آسان به شما نشان می دهم.

 

 

یک ایمیل حرفه ای کسب و کار چیست؟

یک ایمیل حرفه ای کسب و کار نام دامنه شرکت شما را به جای gmail.com، yahoo.com یا نام دامنه هر ارائه دهنده خدمات ایمیل دیگر پس از @ نشان می دهد. به عنوان مثال، john@isitwp.com یک ایمیل حرفه ای است در حالی که john.isitwpblog@gmail.com عمومی و غیر حرفه ای است.

چند دلیل در مورد لزوم ساخت ایمیل حرفه ای :

۱٫ این ایمیل مارک یا برند تجاری شما را نشان می دهد

یک ایمیل کسب و کار با نمایش نام دامنه شما در آدرس ایمیل، در واقع نام تجاری شما را نمایش می دهد.

۲٫ استفاده از ایمیل حرفه ای در میان مشتریانتان حس اعتماد ایجاد می کند

هنگامی که به ایمیل های کسب و کار می آید، مردم اعتماد به اعتبار ایمیل های حرفه ای دارند. ایمیل های حرفه ای قادر به ارائه ارتعاش های حرفه ای در حالی که ایمیل های شخصی نیستند.

این احساس اعتماد و اعتماد به کسب و کار شما را می دهد.

۳٫ سهولت مدیریت ایمیل:
یکی دیگر از مزایای این است که شما به راحتی می توانید آدرس ایمیل اعضای تیم خود را راه اندازی و مدیریت کنید. هنگامی که یک عضو تیم استعفا می دهد، می توانید آدرس ایمیل خود را بازنشانی کنید و آن را به آدرس ایمیل دیگری منتقل کنید.

حساب های ایمیل در سرویس های پست الکترونیک رایگان مانند john.photographer@gmail.com برای کسب و کار خوب نیستند زیرا حرفه ای به نظر نمی رسند. مشتریان شما و سایر شرکت ها آدرس ایمیل حرفه ای را قابل اعتماد تر می دانند.

برای ساخت ایمیل حرفه ای ، به یک نام دامنه مناسب و یک وب سایت نیاز خواهید داشت.

چرا استفاده از جی سوئیت برای ساخت ایمیل حرفه ای لازم است؟

شاید فکر کنید در حالی که اکثر شرکت های میزبانی وردپرس به ارائه حساب های ایمیل نامحدود با نام دامنه خودتان می پردازند چه نیازی به استفاده از G Suite دارید؟

ایمیل یکی از مهمترین ابزارهای ارتباطی برای صاحبان کسب و کار هاست و اگر به هر دلیلی از بین برود یا هک شود یا به نحوی دچار مشکل شود، این می تواند به کسب و کار شما صدمه جدی بزند، پس بسیار مهم است که به ساخت ایمیل حرفه ای در یک فضای امن بپردازید.

بیشتر سرورهای ایمیل میزبان وب غیر قابل اعتماد، محدود، جدا شده و کمتر امن هستند. شما حتی نمی دانید که آیا ایمیلی که فرستاده اید به دست مخاطبتان رسیده است یا نه. و این جایی است که G Suite و Gmail وارد می شوند.

جیمیل با ۱٫۵ میلیارد کاربر فعال ماهانه در دنیا محبوبترین ابزار ارسال ایمیل است. G Suite نیز مجموعه نرم افزار بهره وری گوگل برای صاحبان کسب و کار است که شامل جیمیل است و در حال حاضر توسط بیش از ۴ میلیون کسب و کار و ۸۰ میلیون دانش آموز / آموزگار استفاده می شود.

G Suite این مزیت را دارد که با نام دامنه تان کار می کند، که به شما اجازه می دهد از Gmail برای ساخت ایمیل حرفه ای خود استفاده کنید.

بعضی از مزایای استفاده از G Suite و Gmail برای ساخت ایمیل حرفه ای عبارتند از:

 • داشتن آدرس ایمیل حرفه ای کسب و کار در دامنه خودتان
 • استفاده از فیلتر هرزنامه و rock solid security جیمیل
 • ۳۰ گیگابایت – امکان ذخیره سازی دو برابر یک حساب جیمیل رایگان
 • امکان مدیریت ایمیل هایتان با استفاده از برنامه Gmail در دستگاههای تلفن همراه، حتی زمانی که آفلاین هستید
 • این نسخه در همه جا کار میکند در هر نقطه وب، تلفن همراه، تبلت
 • با نرم افزار Outlook عالی کار می کند و حتی می تواندبا حساب های قدیمی Outlook بخوبی همگام سازی کند
 • هر کاربر می تواند تا ۳۰ نام مستعار ایمیل داشته باشد
 • می توانید برای چت، ویدئو و تماس صوتی از تقویم گوگل و Google Hangouts در ایمیل کسب و کار خود استفاده کنید
 • هیچ تبلیغاتی از طرف گوگل دریافت نمی کنید و بعلاوه هر زمان که نیاز به کمک داشته باشید در ۲۴ ساعت هر روز هفته می توانید از پشتیبانی درخواست کمک کنید
 • بطور یکپارچه با سایت وردپرس تان کار خواهد کرد
 • مهمتر از همه، قابلیت تحویل بالا و بدون تاخیر در این سامانه است، اصلا نگران اینکه پیغامتان به عنوان اسپم شناسایی شود نباشید

اکنون که می دانید چرا استفاده از G Suite برای ساخت ایمیل حرفه ای مهم است، بیایید نگاهی به نحوه تنظیم یک آدرس ایمیل حرفه ای مارک با G Suite بیاندازیم.

راه اندازی یک آدرس ایمیل حرفه ای با جیمیل (G Suite)

در قدم اول باید یک حساب کاربری G Suite را ثبت کنید. البته این اکانت رایگان نیست و بسته به ابنکه اکانت را برای تجارت بخواهید یا … قیمت متفاوت است.

البته G Suite یک دوره آزمایشی رایگان ۱۴ روزه ارائه می دهد که به شما امکان می دهد همه چیز را قبل از ساختن ذهنیتان درایو را آزمایش کنید. اساسا تمام ویژگی های قدرتمندی است که از Gmail، Drive، Calendar و غیره استفاده می کنید (اما اکنون برای کسب و کار شما).

به وب سایت G Suite بروید و برای شروع ثبت نام روی دکمه Get Started  کلیک کنید.

با G Suite شروع کنید

سپس باید نام تجاری خود، تعداد کارکنان و کشوری که در آن قرار دارید را وارد کنید. در اینجا شما صرفا می توانید یک حساب کاربری برای خود یا تعداد کارکنانتان را انتخاب کنید.

کاربران را انتخاب کنید

در ادامه روی دکمه next کلیک کنید. در مرحله بعد از شما خواسته خواهد شد که اطلاعات تماس شخصیتان را از جمله نام و آدرس ایمیل وارد کنید.

اطلاعات تماس را وارد کنید

پس از آن، از شما خواسته می شود نام دامنه را انتخاب کنید. در این مرحله اگر از قبل یک نام دامنه دارید بر روی ‘Yes I have one I can use’ کلیک کنید و در غیر اینصورت، برای ثبت نام دامنه، روی گزینه  ‘No, I need one’ کلیک کنید.

نام دامنه را انتخاب کنید

نکته: اگر شما به ثبت یک نام دامنه جدید نیاز دارید، در اینجا برای ثبت نام یک نام دامنه جدید، به طور جداگانه از شما پول گرفته خواهد شد.

اگر از یک نام دامنه موجود استفاده می کنید، باید مالکیت نام دامنه را تأیید کنید.

اولین حساب کاربر G Suite خود را ایجاد کنید

در مرحله بعد، از شما خواسته خواهد شد تا حساب کاربری G Suite خود را با وارد کردن نام کاربری و رمز عبور ایجاد کنید. این نام کاربری اولین آدرس ایمیل حرفه ای شما خواهد بود، بنابراین شما باید نام کاربری ای انتخاب کنید که می خواهید به عنوان آدرس ایمیل حرفه ای خود استفاده کنید.

 

در پایان روی دکمه ” Agree And Continue” کلیک کنید. از اینجا به بعد از شما خواسته خواهد شد وارد اکانتتان در جیمیل شوید.

بعد از طی چند مرحله اکانت جدیدتان ساخته می شود. در اینجا باید روی دکمه accept کلیک کنید تا کار ساخت اکانت جدید تمام شود.

در ادامه با صفحه ای مواجه می شوید که امکان انتقال به تنظیمات اکانت جدیدتان را بدون پرداخت هزینه و برای ۱۴ روز فراهم می کند.

بعد از کلیک کردن دکمه next وارد تنظیمات اکانتتان می شوید. در اینجا علاوه بر وارد کردن مشخصاتتان امکان ورود به بخش پرداخت هزینه نیز وجود دارد.

 

 

 

پس از آن شما خواهید دید که کد HTML کد شما نیاز به اضافه کردن به وب سایت شما.

کپی متا تگ برای تأیید مالکیت خود از نام دامنه

راه های دیگری نیز برای تأیید مالکیت وبسایت شما وجود دارد. شما می توانید یک فایل HTML به وب سایت خود را با استفاده از یک برنامه کاربردی FTP یا برنامه مدیریت فایل در داشبورد حساب میزبانی خود آپلود کنید.

اگر شما یک وب سایت ندارید، می توانید از روش MX Record استفاده کنید. شما یک گام به گام دستورالعمل ها را برای انجام این کار پس از انتخاب این روش خواهید دید.

به خاطر این آموزش، ما فرض می کنیم که شما یک وبلاگ وردپرس دارید، و ما به شما نشان می دهیم که چگونه می توانید کد نقض کد تأیید در WordPress را اضافه کنید.

برای نصب و فعال کردن پلاگین های Insert Header و Footer به منطقه مدیریت admin وردپرس در یک برگه جدید مرورگر بروید. برای جزئیات بیشتر، مراحل گام به گام راهنمای نحوه نصب پلاگین وردپرس را ببینید.

پس از فعال شدن، به تنظیمات بروید «Insert Headers and Footer» را وارد کنید و کد HTML را که از G Suite کپی کرده اید در بخش «Scripts in Header» کپی کنید.

کد تأیید سایت برای G Suite و Gmail

فراموش نکنید که بر روی دکمه “ذخیره” کلیک کنید تا تنظیمات خود را ذخیره کنید.

حالا دوباره به صفحه تنظیمات G Suite خود برگردید و بر روی کادر تأیید کلیک کنید ‘من متا تگ را به صفحه اصلی من اضافه کردم’.

دامنه برای آدرس ایمیل حرفه ای با G Suite و Gmail تایید شده است

بعد از شما خواسته خواهد شد تا ورودیهای ثبت MX را برای نام دامنه خود وارد کنید.

توجه: شما فقط نیاز به اضافه کردن سوابق MX اگر شما یک نام دامنه و وب سایت موجود است. کاربران که نام دامنه خود را از طریق Google ثبت نام کرده اند، نیازی به اضافه کردن سوابق MX ندارند.

از آنجا که نام دامنه شما در Google ثبت نشده است، ایمیل شما به نام دامنه شما برسد، اما نه به سرورهای Google.

شما باید تنظیمات رکورد حقوقی MX را در تنظیمات نام دامنه خود تنظیم کنید، بنابراین سرورهای Google میتوانند برای کسب و کار شما ایمیل ارسال و دریافت کنند.

برای انجام این کار، باید به حساب میزبانی وب خود یا حساب ثبت دامنه خود وارد شوید.

ما به شما نحوه اضافه کردن رکوردهای MX در Bluehost را نشان خواهیم داد، اما مفهوم اصلی در تمام میزبان ها و ثبت کننده های دامنه یکسان است. اساسا، به دنبال تنظیمات DNS تحت نام دامنه خود خواهید بود.

به داشبورد Bluehost hosting خود وارد شوید و بر روی ‘Domains’ کلیک کنید. در صفحه بعد، نام دامنه خود را انتخاب کنید و سپس روی پیوند «مدیریت» در کنار گزینه DNS Zone Editor کلیک کنید.

تنظیمات دامنه

Bluehost اکنون ویرایشگر منطقه DNS شما را باز می کند. شما نیاز به بازگشت به صفحه تنظیمات G Suite خود دارید و جعبه ای که می گوید “من کنترل پنل نام دامنه من را باز کرده ام” را علامت بزنید.

اکنون به شما سوابق MX را که لازم است وارد کنید به شما نشان می دهد. شما همچنین یک پیوند را به مستنداتی خواهید دید که نشان می دهد که چگونه این سوابق را به ده ها تن از ارائه دهنده خدمات میزبانی وب و دامنه اضافه کنید.

در اینجا این است که چگونه این اطلاعات را به تنظیمات DNS Bluehost اضافه کنید:

اضافه کردن رکوردهای MX به نام دامنه شما

بر روی دکمه “اضافه کردن ضبط” کلیک کنید تا آن را ذخیره کنید. پس از آن، روند را برای اضافه کردن همه پنج خط به عنوان سوابق MX تکرار کنید.

پس از اتمام کار، دوباره به تنظیمات G Suite بروید و کادر کنار ‘من سوابق جدید MX را ایجاد کردم’ را علامت بزنید.

سوابق MX ایجاد شد

از شما خواسته می شود که هر رکورد MX موجود را که هنوز به وب سایت میزبانی وب یا ثبت دامنه شما اشاره دارد حذف کنید.

برای انجام این کار، شما باید به ویرایشگر منطقه DNS خود بروید و به قسمت سوابق MX بروید. رکوردهای MX که قبلا ایجاد کرده اید را با رکورد قدیمی MX هنوز به وب سایت خود نشان می دهید.

حذف رکورد قدیمی MX

روی حذف دکمه کنار رکورد قدیمی MX کلیک کنید تا آن را پاک کنید.

بعد از آن، دوباره به صفحه تنظیمات G Suite بروید و جعبه ای را که می گوید «من رکوردهای موجود MX را حذف کردم» را علامت بزنید.

از شما خواسته خواهد شد که سوابق MX خود را ذخیره کنید. برای بعضی از ارائه دهندگان، هنگامی که سوابق MX را اضافه می کنید، قبلا ذخیره شده اند، برای دیگران ممکن است شما بایستی بایستی سوابق MX را ذخیره کنید.

هنگامی که پرونده های MX را ذخیره کرده اید، جعبه ای که می گوید “من رکوردهای MX را ذخیره کرده ام” را در تنظیمات G Suite چک کنید.

تنظیم دامنه را تأیید کنید

پس از آن، شما باید بر روی ‘تأیید دامنه و تنظیم ایمیل’ کلیک کنید برای خروج از جادوگر راه اندازی.

استفاده از ایمیل حرفه ای خود را با G Suite و Gmail

حساب ایمیل شما مانند هر حساب جیمیل دیگر کار می کند. میتوانید با بازدید از وبسایت جیمیل به آن دسترسی داشته باشید و با آدرس ایمیل خود وارد شوید، به عنوان مثال john@yourdomain.com

شما همچنین می توانید حساب کاربری G Suite خود را با بازدید از کنسول مدیریت مدیریت کنید.

G Suite admin پانل کنترل

این جایی است که شما می توانید کاربران جدید را به نام دامنه خود اضافه / حذف کنید. هر یک از کاربران شما دارای ۳۰ گیگابایت حافظه و تمامی ویژگی های مشابه خواهند داشت، اما آنها به کنسول مدیریت دسترسی نخواهند داشت. شما می توانید این کاربران را در هر زمانی که می خواهید حذف کنید.

عیب یابی G Suite Domain Setup

احتمالا میزبان وب شما ممکن است از داشبورد استفاده نکند مانند ما در تصاویر بالا نشان داده شده است.

G Suite دارای مستندات دقیق برای بسیاری از ارائه دهندگان خدمات میزبانی وب و ثبت دامنه محبوب است. از صفحه تنظیمات رکوردهای MX (مراحل خاصی را برگزینید) را تنظیم کنید و سپس ثبت کننده دامنه یا میزبان وب خود را از لیست قرار دهید.

اگر شما ارائه دهنده خدمات خود را در لیست پیدا نکنید، می توانید از آنها مستقیما به آنها بپرسید تا به شما در راه اندازی G Suite برای نام دامنه کمک کنند.

مطالب مرتبط:

بهینه سازی تصاویر در وردپرس با افزونه wp smush pro

افزونه صفحه ساز ویژوال کامپوزر Visual composer

افزونه صفحه ساز المنتور Elementor

منبع:الو پشتیبان – ارائه دهنده: اصول طراحی بنر تبلیغاتی – مشاوره وردپرسآموزش css

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست