رفع مشکل ارسال ایمیل

رفع مشکل ارسال ایمیل در وردپرس

سلام به تیک خوش آمدید. در این مقاله به رفع مشکل ارسال ایمیل در وردپرس می پردازیم.ارسال و دریافت نامه های الکترونیکی توسط گوگل که آن به GMAIL می شناسیم یکی بزرگترین سیستم های پست الکترونیکی است. که از این سرویس در وبسایت ها استفاده زیادی می شود و کارایی و استفاده از انها بسیار قابل اهمیت است. ولی گاهی در این سیستم مشکلاتی به وجود میاد که ممکن است ایمیل ارسال نشود یا به اسپم برود که در این مقاله به رفع این مشکلات می پردازیم.

رفع مشکل ارسال ایمیل در وردپرس

بعضی اواقات ممکن است در وب میل شما مشکلاتی به وجود آید که این مشکلات ممکن است ارسال نشدن ایمیل یا دیگر مشکلات باشد که شما می توانید به سرور هاستینگ خود اطلاع دهید کهاین مشکل را حل کند. ولی گاهی اوقات ممکن است که سرور هاستینگ هم نتواند این مشکل را حل کند یا شاید این مشکل خیلی وقت ها به وجود آید پس شما باید حودتان بتوانید این مشکل را حل کنید

شما می توانید با استفاده از افزونه هایی بخش ایمیل خود را مدیریت کنید وبسایت وردپرسی خود را به جیمیل متصل کنید. در این مقاله یکی از بهترین افزونه ها را برای مدیریت و متصل شدن به جیمیل به شما معرفی می کنیم.

رفع مشکل ارسال ایمیل در وردپرس با افزونه Wp mail SMTP

افزونه Wp mail SMTP یک افزونه عالی و کاربردی برای وب سایت های وردپرس است. که با آن قادر به اتصال حساب کاربری gmail به سایت وردپرسی خود خواهید بود .با این افزونه می توانید ایمیل های دریافتی خود را بخوانید ، ایمیل های مورد نظر خود را ارسال کنید و به طور کلی ایمیل خود را مدیریت کنید .

رفع مشکل ارسال ایمیل در وردپرس

رفع مشکل ارسال ایمیل در وردپرس

ابتدا باید این افزونه را نصب کنید. بعد از فعال سازی این افزونه به بخش پیشخوتن شما اضافه خواهد شد. بعد از نصب این افزونه به بخش تنظیمات آن بروید بخش تنظیمات این افزونه به صورت تصویر زیر است که مشاهده می کنید که در ادامه بخش های مختلف آن را برای شما توضیح می دهیم.

رفع مشکل ارسال ایمیل در وردپرس

رفع مشکل ارسال ایمیل در وردپرس

From Email: ایمیل های شما از چه ایمیلی ارسال شوند.شما باید ایمیلی را برای آن مشخص کنید مثلا می توانید ایمیل خودتان یا info@yoursite.ir را وارد کنید. اما بهتر هست برای مطمئن شدن از ارسال ایمیل ها به اینباکس، همان جیمیل را وارد کنید.

From Name: ایمیل های شما با چه نامی ارسال شوند. مثلا میتوانید اسم سایتتان یا خودتان را وارد کنید.

Mailer: این گزینه را روی Send all WordPress emails via SMTP قرار دهید.

Return Path: این گزینه را در صورتی فعال کنید که می خواهید مسیر بازگشت ایمیل ها را مشخص کنید تا در صورتی که ایمیلی ارسال نشد، به آن ایمیل بازگشت داده شود که نیازی به فعالسازی آن نداریم.

SMTP Host: مقدارش را به صورت smtp.gmail.com وارد کنید چون می خواهیم به وب سرور جیمیل متصل شویم.

SMTP Port: پورت سرور ایمیل خودتون رو وارد کنید.

Encryption: نوع اتصال رو مشخص می کند. برای جیمیل باید روی Use SSL encryption. قرار دهیم.

Authentication: این گزینه مشخص می کند آیا برای وارد شدن به وب میل خود به یوزر پسورد نیازی داریم یا خیر. که باید روی Yes: Use SMTP authentication قرار داده شود.

Username : که باید نام کاربری جیمیل خود را وارد کنید.

Password :که باید  رمز عبور جیمیل خود را وارد کنید.

امکانات افزونه Wp mail SMTP

  • امکان مدیریت جیمیل در پیشخوان
  • امکان ارسال و دریافت ایمیل در پیشخوان
  • امکان اتصال به حساب کاربری گوگل با SMTP

 

[button color=”blue” size=”medium” link=”http://downloads.wordpress.org/plugin/wp-mail-smtp.zip” icon=”fas fa-download” target=”true”]دانلود افزونه[/button]

[button color=”black” size=”medium” link=”http://wordpress.org/plugins/wp-mail-smtp/” icon=”far fa-eye” target=”true”]مشاهده مشخصات[/button]

مطالب مرتبط:

معرفی افزونه نماد اعتماد الکترونیکی در وردپرس

آموزش رفع مشکل اتصال به پایگاه داده در وردپرس

آموزش ساخت قالب جداگانه برای هر پست در وردپرس

تغییر آدرس پیش فرض جستجو و دسته بندی ها در وردپرس

منبع: الو پشتیبان  ارائه دهنده مقالات: افزونه کاربردی وردپرستعمیرات وردپرسمطالب آموزشی

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست