تگ های عنوان H1 تا H6

چگونه از تگ های عنوان H1 تا H6 در وردپرس استفاده کنیم؟

سلام به الو پشتیبان خوش آمدید.در این مقاله به آموزش استفاده صحیح از تگ های عنوان H1 تا H6 در وردپرس می پردازیم.استفاده صحیح از تگ‌های هدینگ در وردپرس یکی از اصول اولیه در تولید محتوا است که اگر به شکل صحیح و اصولی از تگ‌های h1 تا h6 در مقالات و محتواهای که در سایت وردپرسی خودتان استفاده می‌کنید به کار ببرید میتوانید محتوای بهینه‌تری را از نظر سئو در وردپرس تولید کنید.

استفاده صحیح از تگ های عنوان H1 تا H6 در وردپرس

تگ عنوان که بیشتر با h۱ , h۲ , h۳ و … آنها را میشناسند، یکی از مهم ترین مسائلی است که یک وبمستر یا وبلاگ نویس حتما باید بداند چون که عنوان ها و کلید واژه های بکار رفته در آنها میشود گفت یکی از مهم ترین مسائلی هستند که موتور های جستجو و حتی بازدید کننده ها متوجه می شوند که نوشته ای که در ادامه آن می آید در چه رابطه هست.همنطور یکی از مهم ترین موارد بهینه سازی سایت همین تگ های عناوین هستند که در رابطه با نمایش مطلب در موتور های جستجو بسیار حائز اهمیت هستند.

استفاده صحیح از تگ های عنوان H1 تا H6 در وردپرس

استفاده صحیح از تگ های عنوان H1 تا H6 در وردپرس

استفاده از تگ های باعث میشود تا علاوه بر اینکه شما نوشته خودتون را بهینه می‌کنید بلکه ساختار کلی نوشته را هم از نظر ظاهری بهبود ببخشید. به عنوان نمونه یک نوشته را در نظر بگیرد، اگر نوشته شما طولانی باشه و از هیچ تگ H در اون استفاده نشده باشد کاربران با یک متن طولانی مواجه میشوند که کل محتوای نوشته با یک اندازه بوده که از خوندن اون هم خسته می شوند. ولی زمانی شما از انواع تگ های هدینگ در محتوای نوشته استفاده کنید هم کاربر شما خسته نخواهد شد و هم اینکه نوشته شما از یک طبقه‌بندی درست و ظاهر مناسب برخوردار خواهد بود. و در آخر برای اینکه سرتیتر عناوین خودتون را در نوشته‌ها با استفاده از ساختارهای h1 تا h6 مرتب کنید کافیه تا متن سرتیتر را انتخاب کرده و بعد با استفاده از کلیدهای ترکیبی SHIFT + ALT به ترتیب تگ‌های h1 تا h6 را با استفاده از اعداد موجود در کیبورد خود انتخاب کنید. به عنوان نمونه برای استفاده از تگ h3 میتونید تا از کلید ترکیبی SHIFT + ALT + 3 استفاده کنید.ما در این مقاله با توضیح هریک از این تگ ها استفاده صحیح از تگ های عنوان H1 تا H6 در وردپرس را به شما خواهیم گفت.

نکته : زیاده روی در استفاده از این تگ ها درست نیست و باید به اندازه ی نیاز از آنها استفاده کرد.

استفاده صحیح از تگ های عنوان H1 تا H6 در وردپرس

استفاده صحیح از تگ های عنوان H1 تا H6 در وردپرس

معرفی تگ h1 در وردپرس

اولین تگ از سری تگ های هدینگ تگ H1 است که به عنوان بدنه اصلی یک وبسایت شناخته می‌شود. استفاده از تگ H1 باید در هر صفحه از سایت صرفا یک بار صورت گرفته باشد.پس برای اینکه از این تگ به درستی استفاده کنید باید در عنوان سایت خودتون استفاده کنید که در همه ی صفحات شما ۱ بار تکرار شده باشد. به عنوان نمونه یک روزنامه را در نظر بگیرید. هر روزنامه دارای یک عنوان اصلی است. به عنوان مثال روزنامه ایران، آفتاب، شرق و… که عنوان روزنامه با تیتر بزرگ H1 در بالای آن درج شده و در هر صفحه از روزنامه هم صرفا یک بار با این اندازه قابل مشاهده است. پس یک سایت هم باید درست مثل یک روزنامه باشد و در هر صفحه از نوشته، برگه، آرشیو، برچسب و… یک بار از آن استفاده شده باشد.

نکته : H1 فقط یکبار باید تکرار شود. در هر صفحه از سایت فقط یکبار مجاز به استفاده از تگ H1 هستیم و هر صفحه باید دارای تگ H1 باشد. 

معرفی تگ h2 در وردپرس

هر روزنامه به چند موضوع اصلی طبقه بندی می‌شود. اخبار اقتصادی، مذهبی، ورزشی و … . هر یک از این قسمت ها یک یا چند صفحه از روزنامه را به خود اختصاص داده و خبرهای مربوط به آن موضوع در آن صفحات به چاپ می رسند. به عبارت دیگر اگر نام روزنامه را همان عنوان اصلی در نظر بگیریم، تیترهای موضوعی در واقع عناوین فرعی یا همان H2 هستند. H2 ها نیز با فونت برجسته و سایز بزرگ نوشته شده اند اما سایز آنها همیشه از H1 که عنوان اصلی است، کمی کوچکتر است.

معرفی تگ h3 در وردپرس

تگ بعدی که از h2 کوچکتر است h3 نام دارد که در سایت از آن استفاده کنیم. این تگ می‌تواند در عنوان نوشته استفاده شود و یا اینکه در محتوای نوشته برای زیر عناوین تگ h2 از آن استفاده کنید. درست مشابه مثالی که برای یک روزنامه زدیم در نظر بگیرید، هر روزنامه دارای دسته‌بندی بود که با استفاده از تگ h2 آنها را از هم مجزا کردیم. حالا در هر دسته‌بندی عناوین خبرها وجود دارند که زیر مجموعه‌ای از دسته‌بندی هستند که می‌توان از تگ h3 در آنها استفاده کرد.

معرفی تگ های h4، h5 و h6 در وردپرس

استفاده از تگ‌های h4 تا h6 در نوشته‌ها معمولا به تعداد کمتری صورت میگیره و حتی ممکنه تا در یک نوشته به هیچ وجه از این تگ‌ها استفاده نکنید. این تگ‌ها میتونند تا در قالب یک باکس و یا پیغامی که در انتهای نوشته وارد می‌کنید هم استفاده شوند. به عنوان نمونه یک روزنامه را در نظر بگیرید. بعد از اینکه صفحه عنوان، دسته‌بندی و عناوین خبر یک روزنامه را مطالعه می‌کنید در پایین صفحه یک روزنامه ممکنه تا یک آگهی مناقصه یا محتوایی مثل استخدام را مشاهده کنید. این باکس به گونه‌ای نوشته میشه که از تگ‌های h4 تا h6 در درون اون استفاده شده باشد.

هنوز مشکل دارید؟!

در نظرات مشکل خودتون رو مطرح کنید 🙂 

مطالب مرتبط:

فعال سازی مدیریت پیوند ها در وردپرس

جستجوی سریع مطالب در وردپرس

محدود کردن نویسندگان در تعداد کلمات مطالب

منبع: الو پشتیبان – ارائه دهنده مقالات:  کارآفرینیمطالب آموزشیپشتیبان سایت

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست