اعتبار یک وبسایت

مهم ترین فاکتورهای اعتبار یک وبسایت کدامند؟

سلام به الو پشتیبان خوش آمدید.در این مقاله مهم ترین فاکتورهای اعتبار یک وبسایت می پردازیم.یکی از عوامل تعیین کننده ای که برندهای تجاری شما از طریق وب سایت شما کسب می کند اعتبار آن است. مشتریان بالقوه تنها پس از اعتماد به آن و افرادی که در پشت آن قرار دارند، به وب سایت کسب و کار شما خواهند پرداخت. در صورتی که شما یک وب سایت تجارت الکترونیک یا یک وب سایت هستید که با اطلاعات حساس مشتریان سروکار دارد، باید تلاش بیشتری برای کسب اعتماد مشتریان انجام دهید.

مهم ترین فاکتورهای اعتبار یک وبسایت

فاکتورهای سئو گوگل برای رتبه‌بندی وبسایت‌ها دائما در حال تغییر و به‌روزرسانی هستند، به گونه‌ای که با هر به‌روزرسانی و معرفی الگوریتم جدید از سوی گوگل، در ساختار رتبه بندی نتایج گوگل تغییرات جدی صورت می‌گیرد. گاها هر یک از این فاکتورها در قالب یک الگوریتم از سوی گوگل معرفی می‌شوند و به مهم‌ترین نکاتی که در هر الگوریتم مد نظر است پرداخته می‌شود.

مهم ترین فاکتورهای اعتبار یک وبسایت

مهم ترین فاکتورهای اعتبار یک وبسایت

درک موتورهای جستجو از وب سایت شما

موتورهای جستجو الگوریتم ها و ربات های خود را برای ارزیابی عملکرد وب سایت شما و رتبه بندی آن، بر این اساس. اگر کارها را به روش درست انجام دهید یعنی جستجوگر سفید، به دنبال سیاست های به روز رسانی و محتویات الگوریتم Google، وب سایت شما موتورهای جستجو را به سمت نردبان ارتقا می دهد. این یک برداشت بزرگ برای بازدید کنندگان وب سایت شماست.با ابزارهایی مانند ابزار رتبه بندی ترافیک الکسا، مخاطبان آنلاین دسترسی به رتبه بندی سایت و رتبه بندی سایت شما را دارند. رتبه بندی موتور جستجوی سایت شما می تواند اعتبار سایت شما را به شدت تحت تأثیر قرار دهد. بنابراین، اطمینان حاصل کنید که شما در این مسیر تلاش می کنید

مهم ترین فاکتورهای اعتبار یک وبسایت

مهم ترین فاکتورهای اعتبار یک وبسایت

چگالی کلمات کلیدی

چگالی کلمه کلیدی، در واقع تعداد دفعاتی است که یک کلمۀ کلیدی در متن یک صفحه قرار گرفته است. اگرچه این گزینه مانند گذشته از اهمیت بالایی برخوردار نیست اما گوگل هنوز هم در برخی از مواقع از چگالی کلمات کلیدی برای تعیین موضوع سایت استفاده می کند. بهتر است بدانید استفاده بیش از حد از آن می تواند به سایت شما آسیب بزند.

حضور آگهی در وب سایت

بسیاری از وب سایت های وبلاگ نویسی را برای تبلیغات هدفمند قرار می دهند تا برای پول تبلیغ کنند. و این تبلیغات ممکن است برای مخاطبان را آزار دهنده باشد که باید هر روز با آنها روبرو شوند.صادقانه بگویم، تبلیغات باعث می شود که وب سایت شما کمتر اعتبار پیدا کند. از آنجایی که کاربران برای ایجاد یک تصور اولیه از یک وبسایت خاص، فقط ۵۰ میلی ثانیه برای کاربران ایجاد می کنند، نمی خواهند تبلیغات را حداقل در صفحه اصلی وب سایت ها مشاهده کنند.

مهم ترین فاکتورهای اعتبار یک وبسایت

مهم ترین فاکتورهای اعتبار یک وبسایت

وبلاگ به روز شده

اگر کار خود را به عنوان یک وبلاگ نویس آغاز می کنید و فقط یک وب سایت برای آن ایجاد کرده اید، مطمئنا به اعتماد مخاطبان خود نیاز خواهید داشت تا وبلاگ خود را رشد دهید. و اگر شما یک وبلاگنویس نیستید بلکه یک کسب و کار اصلی هستید، هنوز به یک وبلاگ نیاز دارید، زیرا در نهایت اعتبار سایت شما را ایجاد می کند.بنابراین، یک وبلاگ به روز شده که به طور منظم به روزرسانی می کند، پست های تازه و با نظراتی که در آن نوشته شده است، به عنوان مخاطبان قابل اعتمادتر است.

به روز رسانی مستمر وب سایت

اگر فرض کنیم که وب سایت شما در سال ۲۰۰۵ تنظیم شده است و موفق به نظر می رسد،بسیار مهم است که محتوای وب سایت را به روز نگه دارید زیرا پیامی را به شما می دهد که کسب و کار شما در حال پیشرفت است و در حال رشد است. بدون هیچ گونه به روز رسانی، مخاطبان سایت به راحتی می توانند نظرات خود را بیان کنند که تجارت شما به سادگی اهمیتی ندارد.

مهم ترین فاکتورهای اعتبار یک وبسایت

مهم ترین فاکتورهای اعتبار یک وبسایت

دسترسی به اطلاعات تماس 

اگر کسب و کار و یا نام تجاری شما به مخاطبان آن دسترسی نداشته باشد، مردم چیزها را مبهوت می کنند. برای وب سایت شما بسیار مهم است که مخاطبانتان با شما تماس بگیرند. از این رو، برای ایجاد اعتبار خود، شماره تلفن، آدرس فیزیکی و آدرس ایمیل خود را در وبسایت قرار دهید.حتی اگر وب سایت شما به شدت در دسترس بر روی یک مدل مبتنی بر عضویت در دسترس باشد، باید اطلاعات تماس و ارتباط با شما به آسانی قابل دسترسی باشد.

 

مهم ترین فاکتورهای اعتبار یک وبسایت

مهم ترین فاکتورهای اعتبار یک وبسایت

کلمه کلیدی در تگ توضیحات

این هم نشانه ای دیگر برای مرتبط بودن وب سایت است. این گزینه در حال حاضر این نکته اهمیت چندانی ندارد، اما در هر صورت باعث ایجاد تفاوت می شود.

اطلاعات دقیق محصول 

اگر شما یک وب سایت تجارت الکترونیک دارید، باید اطلاعات دقیقی در مورد محصولاتی که شما آن را به نمایش می گذارید قرار دهید. این اطلاعات می تواند شامل ویژگی های فیزیکی محصول، استفاده از آن، انواع، بررسی مشتری و تصاویر باشد تا مشتریان بتوانند انتخاب کنند. هنگامی که مشتریان شما مجبور نیستند به منابع خارجی نگاه کنند تا اطلاعات مربوط به محصولات ذکر شده در سایت شما را بازیابی کنند، سایت شما بیشتر قابل اعتماد است.

کلمات کلیدی که در ادامۀ دامنه ظاهر می شوند

استفاده از این گزینه شاید مانند گذشته تاثیر زیادی نداشته باشد اما داشتن کلمات کلیدی مناسب در دامنه هنوز هم به عنوان یک سیگنال مرتبط عمل می کند. مهم تر از همه این است که موتورهای جستجو کلمات کلیدی که در نام دامنه وجود دارند را به صورت برجسته نمایش می دهند.

خطاها و لینک ها

پیوندهای شکسته و صفحاتی که هر بار که یک بازدید کننده بر روی آنها کلیک می کند، یک پیام خطا را تولید می کند، یک ترکیب کشنده را ایجاد می کند و باعث کشتن تجربه کاربر سایت شما می شود. این به نوبه خود باعث می شود سایت شما کمتر قابل اعتماد باشد. بنابراین، آنها را تشخیص داده و آنها را قبل از اینکه بازدیدکنندگان سایت شما به آنها برسند، رفع می کنند.

هنوز مشکل دارید؟!

در نظرات مشکل خودتون رو مطرح کنید 🙂

مطالب مرتبط:

نکاتی برای طراحی یک کاتالوگ موفق

بهترین روش های طراحی فرم جستجو

الگوریتم رنک برین rank brain گوگل چیست؟

اشتباهات رایج طراحی سایت کدامند؟

منبع: الو پشتیبان – ارائه دهنده مقالات:آموزش CSSآموزش وردپرسپشتیبان وردپرس

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست