یکی از بهترین روش های بهینه سازی تصاویر در وردپرس  و کاهش حجم تصاویر سایت وردپرسی و افزایش سرعت بارگذاری سایت استفاده از افزونه wp smush pro است. در این مقاله به آموزش افزونه WP Smush که یکی از افزونه های قدرتمند وردپرس است خواهیم پرداخت.

بهینه سازی تصاویر در وردپرس با افزونه wp smush pro

بهینه سازی تصاویر در وردپرس با افزونه wp smush pro

تصاویر، وب سایت وردپرسی شما را زیبا و جذاب می کنند. اما همین تصاویر اگر برای استفاده در وب سایت بهینه سازی نشده باشند، می توانند تأثیر منفی در عملکرد سایت شما گذاشته و سرعت بارگذاری آن را کاهش دهند. همانطور که می دانید سرعت بارگذاری سایت یکی از فاکتورهای مهم گوگل برای رتبه بندی سایت ها است. به همین دلیل فشرده سازی تصویر یکی از کارهایی است که برای سئو سایت الزامی بوده و افزونه های فشرده سازی تصویر از جمله افزونه های سئو وردپرس نیز هستند.

افزونه سئوی تصاویر در وردپرس wp smush pro

فشرده سازی تصویر یکی از مهمترین کارهایی است که باید به صورت مرتب بر روی تصاویر صورت گیرد. خوشبختانه مجموعه ای از بهترین افزونه های فشرده سازی تصویر وجود دارند که تصاویر سایت وردپرسی شما را پردازش کرده و آنها را برای استفاده در وب بهینه سازی می کنند. افزونه wp smush pro یکی از این افزونه ها است.بهینه سازی تصاویر در وردپرس با افزونه wp smush افزونه ای است که به شما امکان بهینه سازی تصاویر سایت تان بدون تغییر دادن کیفیت آنها را می دهد. کار با این افزونه بسیار آسان است و به محض آپلود تصاویر، آنها را بهینه و فشرده سازی می کند.افزونه سئوی تصاویر در وردپرس wp smush pro ساده ترین و آسان ترین روش برای فشرده سازی تصاویر و بالا بردن عملکرد وب سایت برای مبتدی ها است. قبلا آموزش افزونه صفحه ساز المنتور Elementor را منتشر کردیم.

ویژگی های افزونه wp smush pro

از مهم ترین قابلیت های افزونه wp smush  وردپرسی می توان به کاهش حجم تصاویر بدون کاهش و افت کیفیت تصاویر اشاره کرد.این افزونه کاملا انعطاف پذیر می باشد و کنترل کاملی بر روی بهینه سازی تصویر دارد.در ادامه به ویژگی های این افزونه خواهیم پرداخت.

بهینه سازی تصاویر بزرگ

افزونه WP Smush به شما اجازه می دهد به سادگی تصاویر وب سایت خود را بهینه کنید بدون از دست دادن زمان خود.و موضوع دیگر این است که شما بدون نیاز به مقابله با تنظیمات گیج کننده فتوشاپ – فشرده سازی و تغییر اندازه تصاویر بزرگ ۳۲MB را انجام می دهید.

افزونه سئوی تصاویر در وردپرس wp smush pro

تغییر اندازه تصاویر در آپلود

در زمان خود صرفه جویی کنید و مقدار بسیار بزرگی از فضای خود را ذخیره کنید.به smush اجازه دهید تا تغییر اندازه تصاویر بزرگ را بر روی سرور به عهده بگیرد.کافیست حداکثر عرض و ارتفاع را برای این افزونه تنظیم کنید .تصاویر قبل از اضافه شدن به کتابخانه و رسانه ها در مقیاس مورد نظر ذخیره می شوند.

فزونه فشرده سازی تصاویر وردپرس افزونه wp smush pro

فشرده سازی هر تصویر در هر دایرکتوری

Smush تنها به کتابخانه رسانه ای محدود نمی شود. فشرده سازی تصاویر در هر دایرکتوری را نیز انجام می دهد.بهینه سازی تصاویر ذخیره شده در هر پوشه از جمله تصاویر در افزونه های وردپرس و هر جای دیگر را شامل می شود.

 بهینه سازی تصاویر افزونه wp smush pro

Bulk Smush

فشرده سازی تصاویر موجود به صرفه جویی در فضا بر روی سرور شما کمک می کند .علاوه بر این افزایش سرعت صفحه و لود سریع تر را نیز به دنبال دارد.

Super Smush

با چندین پاس برای فشرده کردن شما می توانید تا حد ممکن فشرده کنید و با این افزونه هوشمند بیشتر بدرخشید.

Lossless Smush

بهترین فشرده ساز تصاویر بدون اینکه از کیفیت تصویر کاسته شود.

تغییر اندازه تصاویر

باحداکثر تنظیم عرض و ارتفاع و قابلیت دیگر این افزونه این است که تصاویر بزرگ را به صورت خودکار در هنگام آپلود کوچک می کند.

بازگرداندن اصل

با ذخیره فایل های اصلی عکس ،شما می توانید به سرعت زمانی که نیاز به کیفیت کامل دارید ان تصویر را بازگردانید.

Auto-Smush

Smush به صورت کاملا خودکار تصاویر شما را فشرده خواهد کرد. با این کار به سرعت وب سایت شما کمک زیادی می کند.

نگه داشتن EXIF داده

این قابلیت مخصوص برای عکاسان می باشد که می خواهند اطلاعات تصویر پیوست شده را نگه دارند.

تبدیل فایل های PNG به JPEG

Smush می تواند به سادگی فایل های PNG به JPEG تبدیل کند.

فشرده سازی فایل های بزرگ

تصاویر را بدون نگرانی از دوربین خود به طور مستقیم به سایت خود انتقال دهید. WP Smush نرم افزار بهینه سازی تصاویر تا حد ۳۲MB می باشد.