wp_head

افزایش سرعت وردپرس با تنظیم wp_head

سلام به الو پشتیبان خوش آمدید.در این مقاله به افزایش سرعت وردپرس با تنظیم wp_head می پردازیم.سرعت سایت های وردپرسی یکی از مهمترین فاکتورها در انتخاب کاربران برای انتخاب یک وبسایت است.هر جقدر سرعت وبسایت کم باشد کاربران هم از آن را انتخاب نمی کنند. ولی در این آموزش نیز در مورد افزایش سرعت وبسایت با استفاده از کانفیگ wp-head توضیح خواهیم داد.با بهینه سازی این فایل میتوانید کمک بزرگی به افزایش سرعت وب سایتتان بکنید.

افزایش سرعت وردپرس با تنظیم wp_head

در همه ی قالب های وردپرس اگر بخواهید از قابلیت های کامل وردپرس بهره مند شوید باید کد wp_head در هدر و wp_footer در فوتر درج شده باشد . وردپرس به شکل خودکار رشته های meta را از طریق وردپرس wp-head شما اضافه می کند. میخواهیم با یک سری توابع کوتاه wp_head را پاکسازی کنیم.

افزایش سرعت وردپرس با تنظیم wp_head

افزایش سرعت وردپرس با تنظیم wp_head

در حالت معمول wp_head در بخش هدر وب سایتتان وجود دارد و با وجود اینکه wp_head باعث فراخوانی همه ی افزونه های سایتتان می شود لود آن کمی زمان بر است ما پیشنهاد میکنیم wp_head را از بخش هدر برداشته و به بخش فوتر وبسایت خود منتقل کنید تا همه ی بارگذاری اضافات در انجا انجام شود .

کدی که باید از هدر برداشته و به بخش فوتر ببرید کد زیر است
[php] ?php do_action(‘wp_head’);
[/php] در کد بالا متا هایی که سبب کندی بارگذاری میشود یا اضافه هستند و تاثیری در روند کد های وب سایتتان ندارد را حذف میکند که همین امر سبب افزایش سرعت بارگذاری وردپرس میشود .

بهینه سازی سرعت وردپرس

برای بهینه سازی سرعت وب سایت خود میتوانید از کد های زیر در فایل functions.php استفاده کنید. البته قبل از استفاده از کد ها در فایل functions.php وب سایت خود حتما از تمامی قسمت های هاست و سایت خود نسخه پشتیبان تهیه کنید و بعد از ذخیره سازی کد ها را در سایت کپی کنید:
[php] ‘wp_head’, ‘feed_links_extra’, ۳ ); // Display the links to the extra feeds such as category feeds
remove_action( ‘wp_head’, ‘feed_links’, ۲ ); // Display the links to the general feeds: Post and Comment Feed
remove_action( ‘wp_head’, ‘rsd_link’ ); // Display the link to the Really Simple Discovery service endpoint, EditURI link
remove_action( ‘wp_head’, ‘wlwmanifest_link’ ); // Display the link to the Windows Live Writer manifest file.
remove_action( ‘wp_head’, ‘index_rel_link’ ); // index link
remove_action( ‘wp_head’, ‘parent_post_rel_link’, ۱۰, ۰ ); // prev link
remove_action( ‘wp_head’, ‘start_post_rel_link’, ۱۰, ۰ ); // start link
remove_action( ‘wp_head’, ‘adjacent_posts_rel_link’, ۱۰, ۰ ); // Display relational links for the posts adjacent to the current post.
remove_action( ‘wp_head’, ‘wp_generator’ ); // Display the XHTML generator that is generated on the wp_head hook, WP version
[/php] کدهای بالا که گفته شد در فایل functions.php قرار گیرد کد های موجود در head را که برای سایت شما مضر بود حذف میکند شما البته میتوانید با توجه به نیاز خود بعضی را نیز حذف نکنید.حذف موارد گفته شده هم باعث بالا رفتن سرعت وب سایت شما و هم باعث بالا رفتن امنیت وب سایت خواهد شد.

 

مطالب مرتبط:

۱۱ راه ساده برای افزایش سرعت وردپرس و بهبود عملکرد آن

نمایش رویداد به صورت تایم لاین در وردپرس

افزونه افزایش سرعت وردپرس

منبع: الو پشتیبان  ارائه دهنده مقالات: افزونه کاربردی وردپرسامنیت وردپرستعمیرات وردپرس

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست