بیت کوین و آشنایی با دستگاه‌های استخراج

آموزش ماینینگ بیت کوین و آشنایی با دستگاه‌های استخراج

استخراج بیت کوین به شرطی که برق ارزان و سخت افزار مناسب این کار را داشته باشید می تواند بسیار سودآور باشد. استخراج بیت کوین رقابتی است و کشور چین به دلیل برق ارزان تر غالب استخراج بیت کوین جهان را در اختیار دارد. در مطالب قبل با مطلب همه چیز درباره بیت کوین در خدمت شما بودیم. در این مطلب نیز مطالبی در رابطه با ماینینگ بیت کوین به شما آموزش خواهیم داد.

آموزش ماینینگ بیت کوین

شما می توانید بااستفاده از CPU و گرافیک های قوی‚ خودتان سیستم استخراج را جمع آوری و نصب کنید. اما این کار نیاز به دانش کافی دارد پس دستگاه های آماده زیادی برای استخراج، عرضه شده اند.

ماینر بیت کوین ASIC

با گسترش پیدا کردن شبکه بیت کوین و تراکنش های آن، استخراج بیت کوین (ماینینگ بیت کوین) با کامپیوترهای معمولی اصلا به صرفه نیست. برای استخراج به صرفه بیت کوین به سخت افزار تخصصی ASIC نیاز خواهید داشت.

ابتدا فردی به نام ساتوشی ناکاموتو بیت کوین را برای پردازنده‌های کامپیوتری (CPU) طراحی کرد. پس از چند سال استخراج کنندگان بیت کوین کشف کردند که می توانند از کارت های گرافیکی قدرت بیشتری داشته باشند و سپس از کارت های گرافیکی ساخته شده توسط ASIC ها (مدارهای مجتمع با کاربرد خاص) استفاده کردند.

در حال حاضر همه‌ی استخراج های بزرگ و اصلی بیت کوین بر روی سیستم های تحت ASIC انجام می‌شود . به نوعی سخت افزارهای ASIC بیت کوین متخصص استخراج بیت کوین و هسته‌ی اصلی دستگاه های استخراج بیت کوین می‌باشند.

پارامترهای مهم برای خرید دستگاه استخراج بیت کوین

چند عامل مهم برای خرید دستگاه های استخراج بیت کوین تحت ASIC باید مد نظر گرفته شود:

 • میزان هش: دستگاه استخراج بیت کوین موردنظر چند هش در ثانیه تولید می کند؟ هش بیشتر در آمد بیشتر.
 • کارامدی: شما باید نسبت به میزان سرمایه و درآمدی که می‌خواهید، دستگاهی را انتخاب نمایید که مصرف برق آن با سرمایه و درآمد مد نظر شما همخوانی داشته باشد. برق خانگی در بسیاری از کشورها از جمله ایران، قیمت بالایی دارد و مصرف برق دستگاه های استخراج بسیار بالا است. بنابراین برای استخراج به صرفه باید از برق صنعتی استفاده کنید.
 • قیمت: این مورد نسبت به سرمایه شما باید مد نظر قرار گیرد. همچنین زمان بازگشت سرمایه و سوددهی نیز باید در نظر گرفته شود.

دستگاه استخراج را فقط بر اساس قیمت یا فقط هش ریت خریداری نکنید. بهترین دستگاه ASIC، کارآمدترین آن است. هدف پول است.

کارآمدترین دستگاه استخراج

کارآمدی دستگاه استخراج به این معناست که برای هر هش ریت، هزینه برق کمتری پرداخت کنید.

دستگاه استخراج در فروشگاه های اینترنتی

سایت های بسیاری از جمله آمازون و ای بی هم دستگاه های آماده استخراج را با قیمت های مناسب به فروش می رسانند. البته به علت تحریم های ایران، خرید مستقیم دستگاه های استخراج از این سایت ها امکان پذیر نیست.

بررسی سودآوری

شما می توانید توسط نرم افزارهای محاسبه سود آوری استخراج، نسبت به قیمت برق، هش ریت و میزان برق مصرفی پاور دستگاه، سود خود را محاسبه نمایید. حتما مطمئن شوید که هزینه های برق را به درستی محاسبه می کنید چون سود و ضرر واقعی در این کار به مصرف برق شما خیلی بستگی دارد.

معرفی کلی دستگاه های استخراج بیت کوین ASIC

سه دستگاه معروف استخراج بیت کوین به شرح زیر می‌باشند:

۱- Bitmain Antminer S9

ماینینگ بیت کوین

این دستگاه برای ماینینگ بیت کوین با قدرت هش ۱۴٫۰ TH/s از قدرتمندترین دستگاه های ASIC بیت کوین است. در اواخر سال ۲۰۱۶ شرکت bitmain رسما از ماینر جدید خود رونمایی کرد. این دستگاه دارای قدرت هش ۱۴ تراهش و مصرف انرژی ۱۳۷۵ وات می‌باشد. antminer s9 از یک فن خنک کننده قدرت‌مند بهره می‌برد. با این وجود باید از آن در محیط‌های خنک استفاده کرد. دستگاه توسط کابل Ethernet به شبکه متصل می‌شود. قیمت این دستگاه حدود ۲۰۰۰ تا ۴۰۰۰ دلار در فروشگاه‌های مختلف متغیر می‌باشد. در حال حاضر با مصرف برق صنعتی، بعد از حدود ۹۳ روز از شروع به کار، سرمایه اولیه خرید دستگاه برخواهد گشت. میزان سود این دستگاه با برق مناسب و صنعتی به صورت تقریبی ۰٫۰۱۹ بیت کوین در هفته است.

۲- Bitmain Antminer T9

ماینینگ بیت کوین

این دستگاه با قدرت ۱۲٫۵ تراهش و مصرف انرژی ۱۵۷۶ از قدرتمندترین و البته پرمصرف‌ترین دستگاه‌های استخراج ASIC جهان می‌باشد. این مدل از نظر ظاهری و سخت‌افزاری بسیار مشابه با مدل S9 است. قیمت این مدل حدود ۱۳۰۰ تا ۲۱۰۰ دلار در فروشگاه های مختلف متغیر است. به دلیل مصرف بالای انرژی، برق خانگی به هیچ وجه برای این دستگاه مناسب نیست. در حال حاضر با شروع کار ماینینگ بیت کوین این دستگاه بعد از حدود ۱۲۸ روز سرمایه اولیه برخواهد گشت. با برق صنعتی شما می‌توانید با این دستگاه حدودا هفته‌ای ۰٫۰۱۸ بیت کوین سود داشته باشید.

۲- Bitmain Antminer R4

ماینینگ بیت کوین

دستگاه Antminer R4 بعد از مدل S9 و T9 از دستگاه های استخراج محبوب شرکت Bitmain می‌باشد. از این دستگاه به عنوان دستگاه خانگی استخراج هم نام برده می‌شود. این دستگاه با قدرت ۸٫۷ تراهش و مصرف انرژی ۸۴۵ وات، از کارآمدترین دستگاه های استخراج است. برای کم تر کردن صدای دستگاه، از فن کوچکتری نسبت به مدل بالا استفاده می‌شود، پس شما نیاز به محیط خنک تری برای استفاده از این دستگاه دارید. قیمت این دستگاه از ۱۱۰۰ تا ۲۲۰۰ دلار در فروشگاه‌های مختلف متغیر است. با مصرف برق صنعتی بعد از حدود ۱۵۰ روز سرمایه اولیه خرید برخواهد گشت. با برق مناسب حدود ۰٫۰۱ بیت کوین در هفته سود استخراج این دستگاه خواهد بود.

تجهیزات مورد نیاز استخراج

علاوه بر دستگاه های ASIC استخراج، به تجهیزات جانبی دیگری در فرایند استخراج (ماینینگ بیت کوین) نیاز است :

 • منبع تغذیه یا پاور: سخت افزارهای استخراج بیت کوین به دستگاه منبع تغذیه یا پاور قوی برای استفاده از برق نیاز خواهند داشت.
 • فن های خنک کننده: به این دلیل که سیستم‌های استخراج بیت کوین گرمای بسیار زیادی تولید می‌کنند محیط خنک و استفاده از فن های قوی برای عملیات استخراج بسیار اهمیت زیادی دارد.

استخراج بیت کوین بدون سخت افزار قوی ممکن است؟

امکان استخراج با سیستم های خانگی وجود دارد اما اگر قصد کسب درآمد دارید این کار را فراموش کنید. همچنین با اجاره کردن سرویس‌های ابری نیز می‌توانید بدون سخت افزار استخراج را انجام دهید که البته به دلیل نوسانات بازار ارزهای دیجیتال ممکن است کمی ریسک به همراه داشته باشد.

راهنمای استخراج ابری

در استخراج ابری، می‌توانید قسمتی از سخت افزار شرکت‌های بزرگ را برای عملیات استخراج اجاره نمایید. با این کار شما فقط به یک کامپیوتر ساده برای ارتباطات و یک کیف پول نیاز خواهید داشت.

مزیت‌های استخراج ابری:

 • بدون احتیاج به تجهیزات
 • بدون احتیاج به مکان
 • عدم وجود مشکلات خنک کردن تجهیزات
 • بدون هزینه برق اضافی
 • عدم نیاز به تامین و تنظیم کنندگان تجهیزات

معایب استخراج ابری:

 • وجود نوسانات قیمت که ممکن است باعث کم شدن سود یا توقف فعالیت شود
 • ریسک کلاهبرداری وجود دارد
 • هیجان کمتر (در صورتی که به جمع آوری سیستم علاقه دارید!)
 • سود کمتر – اپراتورها باید هزینه های خود را تامین کنند
 • استخراج غیرشفاف
 • عدم کنترل و انعطاف پذیری

انواع استخراج ابری

به صورت کلی استخراج از راه دور را می‌توان به سه قسمت تقسیم کرد:

 1. استخراج میزبانی(Hosted mining): اجاره یک دستگاه برای استخراج که توسط ارائه دهنده میزبانی شده است.
 2. استخراج میزبانی مجازی (Virtual hosted mining): یک سرور خصوصی مجازی (کلی) ایجاد کرده و نرم افزار استخراج خود را نصب نمایید.
 3. قدرت هش اجاره ای (Leased hashing power): اجاره مقداری قدرت هش، بدون داشتن یک کامپیوتر فیزیکی یا مجازی شخصی و اختصاصی. لازم به ذکر است که این روش محبوب ترین روش استخراج ابری می‌باشد.

سایت های معتبر استخراج ابری

سایت های بسیاری برای ارائه کردن سیستم‌های ابری وجود دارند. ما در این قسمت سه سایت بزرگ و پیشرو در این حوزه را به شما معرفی خواهیم کرد:

 1. hashflare : این سایت قدرت هش مورد نیاز برای ارزهای بیت کوین، اتریوم، دش و زدکش را در اختیار شما قرار می‌دهد. آدرس سایت : www.hashflare.io
 2. genesis-mining : این سایت از بزرگترین سایت های اجاره دهنده قدرت هش با قابلیت استخراج ارزهای بیت کوین، اتریوم، لایت کوین، دش، زدکش و مونرو می‌باشد. آدرس سایت: www.genesis-mining.com
 3. hashnest : در این سایت می توانید یک مقداری از قدرت هش دستگاه های شرکت bitmain را اجاره کنید. آدرس سایت: www.hashnest.com

بیت کوین ماینررهای USB برای ماینینگ بیت کوین

تا همین چند سال پیش بیت کوین ماینرهای USB راه مناسبی جهت کسب درآمد بودند. اما با گسترش پیدا کردن بیت کوین و سخت شدن استخراج، این ماینرها به علت داشتن قدرت هش کم دیگر مناسب این کار نیستند.

 

امیدوارم که این مطلب برای شما مفید بوده باشد.

با آرزوی موفقیت شما …

 

مطالب مرتبط:

چگونه فایل‌های PDF را بصورت آنلاین در سایت نمایش دهیم؟

افزونه‌ای برای ارسال هدیه محصولات در ووکامرس

افزونه‌ای برای نمایش آخرین مطالب در وردپرس

افزونه‌ای برای خروجی گرفتن از محصولات ووکامرس

منبع: الو پشتیبان  ارائه دهنده مقالات:اینفوگرافیجلوگیری از هک وردپرسشرکت های پشتیبانی وردپرس

4 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • عالی بود مطلبتون ممنون از سایت مفیدتون

  پاسخ
 • عزیزانی که میخوان ماینیگ کنن و بیت کوین بدست بیارن این نرم افزار رو بهشون معرفی میکنم که هم مرورگر اینترنت هم یه ماینر با دعوت دوستاتونم میتونید سرعت ماینتونو زیاد کنین واسه گوشی ام داره تو سایت ولی خوب سرعت ماین گوشی ّّبایینه از دستش ندین و شروع کنین صد در صد معتبر با برداخت

  پاسخ

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست